П`ятниця, 29.03.2024, 00:58
Косметологічний кабінет у Києві
Вітаю Вас Гість



Статті присвячені косметології
Головна » 2009 » Жовтень » 25 » Целюліт
17:24
Целюліт
Шкіра виконує безліч життєво важливих функцій. Але це ще й наша постійна «одяг», велика частина якої, особливо в літній період, доступна загального огляду.
Разом з тим, далеко не всі люди можуть похвалитися красивою і здоровою шкірою. У кожного є той чи інший косметичний недолік - судинні зірочки, бородавки, родимки ... А скільки жінок ховають під одягом целюліт і розтяжки, соромлячись роздягтися перед власним чоловіком. Проте якщо проблему не вирішити і ігнорувати, то вона не тільки не вирішиться, а й посилиться. Навіщо ж носити всі ці «прикраси», якщо можна їх позбутися?
Сучасна косметологія має широкі можливості для того, щоб з допомогою того чи іншого методу зробити шкіру гладкою і красивою і забути про целюліт.
За останні роки проблема корекції фігури, за статистикою звернень до естетичні клініки, звелася до одного питання: "Целюліт лікуєте?". Створюється враження, що саме позбавлення від целюліту є головним в ідеальному образі жінки сьогоднішнього дня. Навряд чи знайдеться хоч одне жіноче видання, не присвятив цій темі розгорнутої статті, не кажучи вже про нескінченну кількість рад по боротьбі з цією напастю.
"Що таке целюліт насправді?", "Що можна зробити, щоб від нього позбутися або зменшити його непривабливі ознаки?", "Чи вважати дану проблему суто естетичної або захворюванням?" - Ці питання турбують більшість жінок різного віку і статури.
Величезне число рекламованих антицелюлітних косметичних засобів, апаратних методик, які обіцяють швидке одержання результатів, створило враження, що "ворог" визначено і переможемо раз, і назавжди. Це ми навряд чи будемо коментувати.
У даній статті ми не намагалися оцінити кожен із запропонованих методів лікування целюліту. Ми хотіли підвести певний підсумок, запропонувати можливе рішення з точки зору професійної косметології з урахуванням усіх тонкощів цієї проблеми.

Що таке целюліт і причини, що допомагають його розвитку.

Дослідження, що проводилися в останні роки, пролили світло на зміни, які відбуваються в тканинах, і фактори, що призводять до їх прогресування. Отримані результати допомогли більш чітко визначити картину зовнішніх проявів целюліту, методи його діагностики та шляхи позбавлення від даного косметичного дефекту.
Целюліт - це своєрідний косметичний дефект шкіри, обумовлене ослабленням її тонусу, застійними явищами в циркуляції крові та лімфи, нерівномірним відкладенням підшкірного жиру. "Апельсинова кірка", "галіфе", "подушечки", "вафлеобразная", "горбиста", "горбиста", в "ямочках" шкіра - ось які визначення дали цьому несимпатичними явищу,
У терапевтичної та хірургічної медичної практики "целюлітом" позначається гостре запалення підшкірно-жирової клітковини, спричинене мікробами (стрепто - або стафіллококкамі), і потребує антибактеріальної терапії. Синонімами даної патології є "дрібнобугристі ліподистрофія", "ліпосклероз", "набряковий фібросклероз", "дермапаннікуліт". У побуті "целюлітом" прийнято називати дистрофічні зміни підшкірно-жирової клітковини, які зовні характеризуються як "апельсинова кірка".
Целюліт - чисто жіноча прикрість. У чоловіків, навіть повних і пухких, його не буває. У них надлишкового відкладення жиру (рівномірне або в області живота і верхньої частини тулуба, іноді стегон) пов'язано з зовнішніми причинами, а також конституціональної (спадкової) схильністю.

Причинами таких змін можна назвати:

- Збільшення енергоспоживання в порівнянні з енерговитратами, тобто енергетична цінність харчових продуктів набагато перевершує кількість витрачається енергії. Незатребувана частина відкладається про запас у вигляді жиру.
- Перегодовування дітей раннього віку, що веде до порушення формування раціональної реакції на стрес. Багато пацієнтів, які страждають надмірною вагою або ожирінням, "заїдають" свої проблеми чим-небудь, як правило, солоденьким. Це також призводить до відкладення жиру.
Серед жінок целюліт зустрічається у 80-95% випадків. Своєрідна реакція жирової тканини на жіночі статеві гормони - естрогени, особливу будову шкіри та підшкірної клітковини, її підвищена еластичність, призначена природою для виношування дитини, робить жіночу шкіру вразливою. Адже не дарма целюліт вибирає репродуктивно значущі зони - живіт, стегна, сідниці. Приблизно у 12% він вперше виникає під час статевого дозрівання, в 20% - під час і після вагітності і у 25% - під час менопаузи. Отже, можна стверджувати, що целюліт проявляється найчастіше в моменти "гормональних сплесків".
Отже, целюліт може бути у жінок і в 16, і в 60 років, товстих і худих, спортивних та авторське право. Загальний для всіх фактор, не менше сприяє його розвитку, - це гра з вагою: "погладшала-схудла". На жаль, багато хто не враховують і, ганяючи вагу туди-сюди, примудряються спадково благополучний маленький "целлюлітік" перетворити на потворний "целлюлітіще".
Іншими серйозними факторами, що сприяють розвитку настільки непривабливих змін, можуть бути:

1. спадкові чинники;
2. неправильне харчування (значна кількість у раціоні тваринних жирів і мала кількість рослинних; велика кількість вуглеводів; відсутність у раціоні овочів, фруктів і вітамінів);
3.малоподвіжний спосіб життя;
4. гормональні порушення (дисфункція яєчників, наднирників, інших
залоз внутрішньої секреції);
5. шкідливі звички (куріння, алкоголь);
6. порушення периферичного крово - і лімфообігу.

Сукупність вищезгаданих причин призводить до збільшення обсягу жирових клітин, здавлення лімфатичних капілярів і судин, порушення лімфовідтоку і застою рідини в міжклітинній просторі підшкірної клітковини. На обмеженій ділянці порушується нормальна мікроциркуляція, знижується надходження кисню і розвивається гіпоксія тканин. Виникає фіброз, який характеризується розростанням щільної сполучної тканини. Зовні це призводить до зміни рельєфу поверхні шкіри.

Як виглядає целюліт?

У дитинстві целюліт відсутній і шкіра гладка, ніжна і однаково рівна на всіх ділянках тіла. Дрібнобугристі поверхню виникає тільки тоді, коли шкіру беруть у складку. Надалі вона проявляється вже без додаткових заходів. У фіналі ми бачимо значно спотворені ноги і стегна, схожі на дріжджове тісто, яке довго і наполегливо тикали пальцем.
За зовнішніми ознаками виділяють кілька стадій целюліту;
1 стадія:
- Лабільний, желеподібний жир;
- Незначний набряк тканин;
- Тактильна і температурна чутливість не порушені;
- Зміни видно при натисканні на шкіру або в складки.
2 стадія:
- Пальпуються одиночні, плотноватие, дрібні вузлики;
- Більш виражений застій рідини (набряк) в тканинах;
- Можуть бути порушення чутливості шкіри;
3 стадія:
- Візуально визначаються більш грубі порушення;
- Пальпуються численні дрібні і середні вузлики;
- Відзначається виражений набряк тканин;
- Порушена больова та тактильна чутливість шкіри в зоні ураження;
4 стадія:
- Відзначаються численні вузли різного розміру, западинки і ділянки затвердіння;
- Відзначається виражений набряк тканин;
- Визначається хворобливість при пальпації ураженої області;
- Є локальне зміна температури тканин.

Контактна термографія - чіткий визначник проблемних зон.

Вибір засобів діагностики на сьогоднішній день не можна назвати багатим. У більшості випадків використовується пальпація. Вона, по-перше, має малу інформативністю, по-друге, вимагає величезного практичного досвіду, необхідного для того, щоб правильно визначити на дотик ступінь структурних змін в гіподерми.
Більш об'єктивну інформацію дає метод контактної термографії. Він заснований на фіксацію змін температури поверхневих ділянок шкіри в проблемній зоні за допомогою спеціальних плівок. При прикладанні Термоплівки до проблемної зоні змінюється його колір. За що проступають колірних плям чітко визначається характер порушень і діагностується стадія целюліту. Метод привабливий ще й тим, що дозволяє проводити динамічне спостереження в ході процедур, вносити необхідні поправки в обрану тактику корекції фігури і лікування целюліту.
У залежності від зовнішніх проявів і ступеня вираженості структурних змін в гіподерми підбираються різні методи корекції недоліків фігури та зменшення проявів целюліту.
У нормальному стані обсяг жирової клітковини не збільшено, капілярний кровообіг в нормі, повністю відсутні області низької та високої температур. Поверхня шкіри гладка, вузлові освіти не виявляються і немає больових відчуттів при пальпації. На цьому етапі рекомендується проведення процедур з попередження збільшення обсягу підшкірно-жирової клітковини і виникнення набряку в поєднанні з процедурами зволоження і тонізації шкіри за допомогою косметичних засобів.
1 і 2 стадії целюліту характеризуються збільшенням обсягу жирових клітин, розвитком венозного стазу, появою областей підвищеної та зниженої температур. З'являються перші ознаки нерівності рельєфу шкіри. Кілька знижується її еластичність, тургор і тонус. У цьому випадку найбільше переважно комбіноване лікування з використанням методів ліполізу, лімфодренажа і Міостімуляція. Рекомендуються також обгортання з антицелюлітні і вазоактивними косметичними засобами.
3 стадія целюліту (мікроузелковая) характеризується значними змінами у метаболізмі жирових клітин, наявністю зон з пониженою температурою за рахунок значного погіршення мікроциркуляції і лімфовідтоку, що починається фіброзом. При пальпації виявляються мікроузли. Шкіра втрачає еластичність і тонус, стає в'ялою, змінюється її рельєф. Необхідне проведення процедур ліполізу, лімфодренажу, лікування "глибоким теплом". Для корекції змін рельєфу шкіри рекомендуються програми таласотерапії, фанготерапіі, застосування антицелюлітних, вазоактивних і тонізуючих косметичних засобів.
4 стадія целюліту (макроузелковая) характеризується прогресуванням фіброзу, що приводить до утворення хворобливих підшкірних макроузлов різного розміру. Ця стадія вимагає поетапного лікування з використанням методів електроліполіз, ультразвукової терапії, лімфодренажу, вакуумного масажу, лікування "глибоким теплом", міостимуляція, проведення процедур з використанням усього арсеналу косметичних засобів.

Складаємо комплексну програму.

Перед початком процедур доцільно скласти комплексну програму по корекції фігури і лікування целюліту з урахуванням наступних показників.

1. Наявність проблемних зон з обов'язковими їх вимірами. Причому, обміри найкраще проводити до і після 1, 5, 10 і т.д. процедур, завжди на одному і тому ж рівні від кісткових орієнтирів. Досить часто відразу після проведення процедури результат не видно. Краще за все він виявляється через деякий час.
2. Стадія целюліту. Визначається візуально, пальпаторно, за допомогою "Целль Віжен",
3. Вік та наявність супутніх захворювань внутрішніх органів:
- Серцево-судинної (обережно при коливаннях артеріального тиску);
- Патологія органів малого тазу (у деяких випадках для проведення процедур краще проконсультуватися у гінеколога);
- Наявність алергічних реакцій на будь-яке речовина (для правильного підбору косметичних засобів при проведенні обгортань).

4. Визначення індексу маси тіла (ІМТ).

вага (кг)
ІМТ =---------------
(зростання (м)) 2

Нормальна маса тіла - 18,5-24,5
Надмірна маса тіла - понад 25,0

Предожіреніе - 25,0-29,9

Ожиріння 1-го ступеня - 30,0-34,9
Ожиріння 2-го ступеня - 35,0-39,9
Ожиріння 3-го ступеня - більше 40,0

Розрахунок ІМТ допомагає правильно визначитися з підбором методів лікування целюліту і необхідністю призначення антицелюлітної дієти або ж обмежитися рекомендаціями щодо коректування режиму і раціону харчування. У деяких випадках потрібна обов'язкова консультація та співробітництво з фахівцем з правильного харчування (дієтологом).
5. Тип відкладення жиру.
Є два типи відкладення жиру по типу "яблуко" (андроїдних) і за типом "груша" (геноідний). Перший характеризується тим, що жирові відкладення є переважно у верхній половині тулуба, плечей, грудей, живота. При другому типі жир запасається в області талії, сідниць і стегон. Жінки андроїдних типу легко втрачають у вазі і дуже швидко отримують бажані форми. Однак, при не дотриманні підтримує режиму і певних заходів також швидко все повертають на круги своя. Геноідному типу властива толерантність до втрати маси тіла, хоча якщо це вдається, то результат зберігається на тривалий час при проведенні мінімальних підтримуючих процедур.
6. Які процедури проводилися раніше і як давно?
З фізіотерапевтичної практики відомо, що для одержання певного результату необхідне проведення курсу процедур в кількості 10-15, через рівні проміжки часу, а саме через день або щодня в залежності від діючого фізичного фактора і стадії виявлених порушень. Після терапевтичного курсу необхідний відпочинок. Його тривалість дорівнює часу, протягом якого проводилися процедури. Наприклад, тривалість лікування целюліту склала два місяці. Отже, активні заходи відновлювати краще не раніше, ніж через два місяці після останньої процедури. В період відпочинку необхідне проведення підтримуючих процедур або заходів, що дозволяють зберегти досягнутий результат.
7. Апаратна косметологія має в своєму розпорядженні широким спектром методів корекції фігури і лікування целюліту. Це - лімфодренаж, ліполіз, міостимуляція, Deep Heat Theraphy ( "глибоке тепло") і що підтримують процедури. При складанні комплексної програми на початкових стадіях целюліту акцент робиться на лімфодренаж, міостимуляція і підтримують процедури. При 2 і 3 стадіях обов'язково призначення всього комплексу процедур. Якщо пацієнтка займається в тренажерному залі, у фітнес-клубі або яким або видом спорту, то підбір лікувальних заходів здійснюється з урахуванням тих навантажень, які вже в неї є.
Багато хто вважає, що при проведенні процедур у салоні або медичному центрі домашній догляд не потрібний. Це неправильно. Грамотний фахівець обов'язково дасть рекомендації по догляду за тілом в домашніх умовах і допоможе вибрати необхідні косметичні засоби. Про це не можна забувати!

На додаток до комплексної програми необхідно усунути дію якомога більшої кількості факторів, що сприяють зайвого відкладення жиру і розвитку целюліту.
Перше і головне засіб - це здорове меню, Друзі целюліту - смажені страви, жирне м'ясо, птиця зі шкірою, шинки, ковбаси, копченості, соління, маринади, рафіновані вуглеводи, здобних випічка, торти з кремом. Якщо у вас спадкова схильність до целюліту, то від цих страв та продуктів краще відмовитися зовсім. Уникайте також замінників їжі чи їжі з штучними добавками - барвниками, ароматизаторами і імітаторамі смаку. Скоротіть вживання жирних молочних продуктів.
Розвиткові целюліту перешкоджають сирі овочі (особливо салат і капуста), городня зелень, бобові, фрукти, зерновий хліб, каші на воді, риба, морепродукти, рослинні олії.
Скоротіть застосування міцних алкогольних напоїв і кави, а також газованих напоїв типу коли, фанті і спрайт. Пийте більше води! Вода - найпростіший спосіб очищення організму від шлаків. Рекомендуються сухі вина, особливо червоні та рожеві, в кількості 150 мл на день. Добрі та корисні свіжі фруктові та овочеві соки, трав'яні чаї, які непогано підсолодити ложечкою меду. Морквяний, буряковий, Огірковий, яблучний, капустяних, апельсиновий соки і сік селери активно використовуються у ліквідації целюліту.
Уникайте куріння! По-перше, організм отруюється шкідливими речовинами. По-друге, нікотин руйнує вітамін "С", від якого залежить стан шкіри і сполучної тканини. По-третє, нікотин заважає правильному кровообігу, що погіршує обмін речовин на клітинному рівні.
Носіння тісного одягу і взуття на дуже високому підборі також негативно впливає на периферичних кровообіг, сприяючи застою крові та лімфи. Дуже шкідливо довго перебувати в одній і тій самій позі, особливо в положенні стоячи. Якщо у вас робота "нерухома", постарайтеся хоча б змінювати положення ніг і зробити для них непомітно пару - трійку вправ. Якщо ви при цьому використовуєте спеціальний крем або гель, пам'ятайте, що їх треба наносити знизу вгору.
Гіподинамія - теж добрий друг целюліту: чим більше ви сидите не рухаючись, тим швидше він розвивається. У першу чергу порушення проявляються там, де є зміни циркуляції крові та лімфи через бездіяльність м'язів. У інтенсивно працюють м'язах застійніх явищ не буває. Тому дуже важливо виділити час для регулярних фізичних вправ.
Щоденний контрастний душ допомагає поліпшити кровообіг. Під час душу розтирали тіло щіткою, жорсткою рукавиці або губкою. Якщо ви не можете прийняти душ, розтирали тіло всуху - тією самою щіткою чи губкою. Це теж позитивно впливає на кровообіг. При відсутності протипоказань регулярно відвідуйте сауну або лазню.
Целюліт завжди посилюється стресами. Уникайте стресових ситуацій, вмійте протистояти неприємностей і ударів долі. Чим більше нервуєте, тим краще для целюліту. Якщо ви засвоїте мистецтво релаксації і будете ним користуватися, щоб зняти напругу, розслабити всі частини тіла і дати організму відновитися після отриманого стресу - ви поставите бар'єр на шляху розвитку целюліту.
Сучасні апаратні методики - мрія збувається.
Як зазначалося вище основними методами апаратної корекції фігури, та лікування целюліту є лімфодренаж, ліполіз, міостимуляція, "глибоке тепло" і підтримують процедури. Зупинимося докладніше на кожній з них.
Лімфодренаж
Будь-яка антицелюлітна програма починається з лімфодренажа - основи для внутрішніх очисних процедур і засобом для максимально глибокого очищення тканин від продуктів життєдіяльності клітин. При цьому необхідно випивати достатню кількість води або несолодких соків для максимального полегшення виведення накопичилися токсинів з організму. Одночасно, лімфодренаж забезпечує більш рівномірний розподіл рідини або часткове її видалення з організму, перетворюючи контури тіла, розвантажуючи проблемні зони.
Лімфодренаж проводиться на трьох рівнях.
1. Поверхневий, коли активізуються лімфатичні капіляри, розташовані в шкірі, а також активні нейрорецептори, що йдуть від шкіри до гладком'язових структурам внутрішніх органів. Наприклад, при використанні мікрострумової терапії або вакуумного масажу.
2. Глибокий, коли активізація лімфообігу відбувається на рівні глибоко розташованих лімфатичних капілярів і колекторів, за активного скорочення м'язів. Наприклад, при ходьбі, плаванні, їзду на велосипеді, а також при проведенні процедури Міостімуляція, при накладенні електродів в місці проекції великих лімфатичних судин або при впливі на оброблювану зону негативним тиском повітря (вакуумом).
З. Метод, пов'язаний з опрацюванням області проекції основних лімфатичних вузлів, як правило, пахово-стегнових і підколінних. Наприклад, при мікрострумової терапії, при дії підвищеного тиску повітря (пресовані масаж) або при використанні методу ендермологіі.
На сьогоднішній день на лікувально-косметологічний ринку є апарати, що здійснюють лімфодренаж на всіх трьох рівнях. Це обладнання працює на основі чергування підвищеного і зниженого тиску повітря, на комбінації дозованого вакууму і роликового масажу, а також при використанні нормалізуючий електрофізіологічних діяльність клітин мікрострумова впливу.
Залежно від виду чинного фізичного чинника розрізняють електротерапевтіческій (електричний струм), вакуумний (негативний тиск повітря) лімфодренаж і пресовані-масаж, коли використовується чергування підвищеного і зниженого тиску повітряного стовпа (імпульсна баротерапія).
Електротерапевтіческій лімфодренаж
Модульований змінний струм, подводимый до тіла людини з поза, викликає в тканинах підлягають значні струми провідності, які порушують нервові та м'язові волокна. У процес залучаються шкірні, м'язові і органні нервові закінчення. З-за збігу частот що подається струму з частотою слідування власних імпульсів (спайки) по нервових волокнах в них формується ритмічно впорядкований потік імпульсації в центральну нервову систему. Він у свою чергу викликає ритмічне скорочення безлічі міофібрил скелетних і гладких м'язів, а також надає загальне нормалізує, на основні функції організму в цілому.
Відбувається активація судин-рухового і дихального центрів, знижується частота серцевих скорочень і частота дихання, збільшується приплив артеріальної крові і венозний відтік, локально піднімається температура тканини на 0,8-1,0 градус, поліпшується тонус кишечника, жовчо-вивідних шляхів і сечоводів. Активація трофічних нервових волоки відновлює функції внутрішніх органів при їх дистрофічних змінах і стимулює репаративні регенерацію.
Сучасна електротерапевтіческая косметологічна апаратура, яка має функцію лімфодренажу, дозволяє проводити даний вид процедур максимально комфортно, синхронізуючи подачу імпульсу з серцевим циклом пацієнта.
Вакуумний лімфодренаж
Вплив вакуумом на обмеженій ділянці шкіри суттєво змінює співвідношення тиску, що створюється білками крові (онкотичного) і тиску рідкої складової (гідростатичного) у підлягають кровоносних і лімфатичних судинах, що призводить до наростання обмінного потоку рідини та двостороннього обміну речовин в зоні мікроциркуляції, посилюються процеси метаболізму. Одночасно зростає проникність поверхневого судинного сплетінь дерми, аж до розриву стінок капілярів. Цей фактор необхідно враховувати при підборі параметрів процедури. В іншому випадку пацієнтка після вакуумного масажу піде з великими гематомами, які доведеться заліковувати протягом тривалого часу.
За рахунок активізації локального крово-і лімфовідтоку відбувається дренування міжклітинних просторів і зменшення набряку тканин. Знижується компресія нервових провідників шкіри. Відновлюється больова і тактильна чутливість. Починають працювати артеріовенозні анастомози ( "судинні крани"), сприяючи істотного перерозподілу кількості циркулюючої крові між скелетними м'язами і шкірою в області дії.
Прес-масаж
Надмірний тиск повітря на обмеженій ділянці (барокомпрессія) зменшує градієнт гідростатичного тиску, викликаючи зниження фільтрації рідини і транспорту газів через стінку ендотелію капілярів. Створюються умови для більш швидкої утилізації кисню клітинами прилеглих поверхневих тканин. У шкірі стимулюються репаративні процеси загоєння.
Поєднання періодів локального підвищення і пониження тиску (імпульсна баротерапія) сприяє поліпшенню тонусу судин м'язового типа і виборчої проникності капілярів. Це призводить до зростання швидкості транскапіллярного обміну речовин і обмінного потоку рідини між кров'ю та інтерстицію, поліпшенню кровопостачання скелетних м'язів і ендотелію артерій і вен. Даний вид лімфодренажний процедур добре зарекомендував себе в ранній післяопераційний період після операції ліпосакції.
Використання перерахованих механізмів дії різних фізичних факторів з лімфодренажний ефектом актуально не тільки при лікуванні целюліту, але і при проведенні підтримують, профілактичних, реабілітаційних заходів в косметології, естетичній медицині, пластичної хірургії, фізіотерапії.
Ліполіз
Після проведення лімфодренажний процедур багато пацієнтки скаржаться, що у них посилилися прояви целюліту - стали чітко контуріроваться підшкірні мікро-і макроузли. Це нормальне явище. Зайва рідина пішла, а все інше залишилося. Тепер необхідно позбавлятися від вузлів і розрослася сполучної тканини. Для цього використовуються різні методи ліполізу,
Електроліполіз
Ліполіз можна проводити за допомогою електричного струму, тоді він називається електроліполіз; за допомогою вакууму і при дії ультразвуку. Процедура проводиться не частіше ніж один раз на 5-7 днів. Обов'язково поєднується з відстрочкою на деякий час лімфодренажем і дотриманням питного режиму.
Сучасні косметологічні комбайни дозволяють проводити два види електроліполіз - електродний і голчастий. При електродному ліполізу електроди укладаються на поверхню шкіри проблемних зон, при голчастому - голки - електроди вводять безпосередньо в жирову тканину. Протягом процедури кілька разів змінюється частота що подається струму, форма його хвилі, що дозволяє поступово посилювати ліполітичні вплив на тканині.
Ефективність голчастого електроліполіз в 5-8 разів вище електродного, особливо для розщеплення, так званих, "щільних" жирів. В обох випадках результат досягається через кілька процедур. Однак, застосування голок забезпечує більш швидке його досягнення. Згідно з оцінкою експертів, при електроліполіз з голками в 20% випадків помітний результат досягається після другої процедури, у 70% - після шостої, а в 100% - після десятого.
При дії змінного модульованого струму з певною частотою і формою хвилі в підлягають тканинах відбувається зміна початкової полярності мембран. При цьому відкриваються не тільки переважаючі на збудливих мембранах швидко активується іонні канали, але й повільно активуються. У результаті такого впливу посилюється процес розщеплення жирів. Він розпадається на більш дрібні складові (емульгуючі), стає менш щільним, більш рухомим і легко видаляється з клітки.
Електроліполіз при правильному підборі параметрів змінного струму, добре переноситься пацієнтами і дуже їм подобається. На відміну від процедури Міостімуляція ефект розщеплення жиру виявляється через деякий час після процедури, через 1-1,5 тижні. Тому, для одержання гарного видимого результату потрібно декілька таких процедур, проведених у поєднанні з лімфодренажем.
Використання апаратів електроліполіз останнього покоління, сприяє:
прискоренню внутрішньоклітинного обміну і поступового спустошення жирових клітин зі зменшенням їх загальної жирової маси;
1. підвищення локальної температури тканин, розігріву "холодних" целлюлітний зон і поліпшенню мікроциркуляції в зоні впливу;
2. стимуляції м'язових волокон кровоносних судин, поліпшенню мікроциркуляції і, отже, харчування тканин;
3. стимуляції лімфатичної системи та видалення продуктів розпаду, надлишку рідини і токсинів, нормалізації водного балансу;
4. зміцненню м'язової тканини та зменшення видимого об'єму.

Механізм дії вакуумного масажу на обмеженій ділянці тіла був описаний вище, в розділі "лімфодренаж". Він є єдиним для даного фізичного фактора, не дивлячись на різноспрямовані ефекти.
Проведення вакуумного масажу дає найбільш гарні результати при початкових стадіях целюліту, коли ще остаточно не сформувалися вузли і щільна сполучна тканина. Сучасні апарати мають чутливий манометр, який дозволяє акуратно і точно регулювати силу впливу. Отже, при проведенні процедури виключається можливість появи великих крововиливів. Для посилення ефекту проведеної терапії вакуумний масаж можна поєднувати з "глибоким теплом" та ультразвукової терапією.
Дефіброзірующее дію ультразвуку
Ультразвук - це звукова хвиля з частотою більше 20 тисяч Гц. Для лікування целюліту та корекції фігури його застосування має досить широкі межі, що пояснюється дефіброзірующім, спазмолітичну і катаболічних ефектами, а також можливістю впливати на рухливість молекул активної речовини. Остання відомо, як ультразвукової фонофорез і використовується в медицині вже давно.
Ультразвук надає на тканині специфічне (нетеплове) і теплове дію, Під випромінювачем відбувається своєрідний "мікромасаж клітин", пов'язаний з посиленням мікропотоков метаболітів в клітці і її органелах. Активація мембранних ферментів сприяє зменшенню і розсмоктуванню набряків, зникнення здавлювання нервових закінчень і відновлення нормальної чутливості в зоні впливу. Відразу стає зрозумілим, що ультразвукова терапія і фонофорез антицелюлітних косметичних засобів є незамінними складовими в комплексній програмі з корекції фігури.
При збільшенні інтенсивності ультразвуку, а устаткування останнього покоління дозволяє чітко її регулювати, на границі середовищ виділяється значна кількість тепла. Виділилася енергія поглинається тканинами, які містять молекули з великими лінійними розмірами (багаті колагеном поверхневі шари шкіри, фасції, зв'язки, рубці). Локальна температура підвищується на 1 градус С. В результаті, тканини стають більш еластичними, в них нормалізуються обмінні процеси. Використання цієї властивості дає практично необмежені можливості використання ультразвуку при роботі зі шкірою тіла.
У апаратної косметології найбільше застосування знайшов низькочастотний ультразвук (20-25 тисяч Гц), тому що він має максимально вираженим ефектами, найбільшою глибиною проникнення в тканини і найменшим пошкоджуючим дією на організм людини. Процедура ультразвукової терапії проводиться 2-3 рази на тиждень і добре поєднується з електроліполіз, міостимуляція і ендермологіей.

Міостімуляція
Міостімуляція - це одна зі складових індивідуальної комплексної програми, рекомендованої пацієнту. Призначається, як правило, наприкінці курсу або чергується з лімфодренажем і електроліполіз. На початкових стадіях целюліту вона є основною нарівні з лімфодренажем. Проводиться через день, протягом 20-30 хвилин. Для посилення ефекту може поєднуватися з "глибоким теплом". Проте, в даному випадку необхідно враховувати загальний стан здоров'я, тому що комбінована процедура є більш навантажувальною.
Перед початком процедури спеціаліст укладає електроди на активні рухові точки м'язів за певною схемою, в залежності від розв'язуваної проблеми.

Під впливом імпульсного електричного струму посилюється струм іонів натрію в клітину. Через певний час компенсаторно відкриваються калій - залежні канали, повертаючи клітку в початковий стан. Привнесене ззовні електричне вплив змушує м'язову клітку працювати в іншому режимі. При формуванні потенціалу спокою у фазу абсолютної рефрактерності вона не відпочиває. Посилені іонні потоки сприяють більш інтенсивному протіканню скорочувальних процесів. При різної частоті слідування екзогенного (зовнішнього) електричного імпульсу формуються різні відповіді м'язів на даний вплив. При порушення нервово-м'язової структури найбільший ефект відзначається в разі збігу частоти електростимуляції з оптимумом спайки в первинних провідниках. Зовні це проявляється різним ступенем скорочення опрацьовує м'язи, зміною її довжини.

Категорія: Косметологічні проблеми та шляхи їх вирішення | Переглядів: 2416 | Додав: cosmetolog | Теги: Целюліт | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:

Block title

Реклама

Спорткомплекс

Спорткомплекс Авангард приглашает всех желающих для занятия спортом. Действуют детские спортивные школы.

Форма входу

Попередження

При будь-якому використанні матеріалів сайту - посилання на //cosmetolog.at.ua обов'язково.

Статистика

Copyright MyCorp © 2024 |