Хімічні пілінги:
Хімічний пілінг - це звичайно перше, що вибирають люди, які бажають омолодити свою шкіру, і він рідко обманює їх очікування. Питання в тому, який вплив вибрати, щоб отримати максимальний результат з мінімальним ризиком.
Як правильно вибрати пілінг - питання турбують багатьох людей, щоб досягти гарного результату та ефекту від процедури і не погіршити стан.
З нашої точки зору найбільш ємною класифікацією для визначення глибини пілінгу надав Доктор Р.Г. Глогау.
Доктор Р.Г. Глогау - запропонував виділяти чотири типи старіння шкіри, згідно з якими можна підбирати глибину впливу:
• 1 тип - «немає зморшок.
Характеризується мінімальною кількістю зморшок, невеликими змінами пігментації, відсутністю кератоз. Для поліпшення такої шкіри достатньо застосовувати косметичні засоби та поверхневі пілінги.
• 2 тип - «зморшки в динаміці».
Перші пігментні плями, початкові ступеня сонячного кератоз (можна визначити на дотик, але ще не видно оком), зморшки з'являються при активності мімічних м'язів (наприклад, зморшки в кутах очей при посмішці). Для корекції змін рекомендовані серединний хімічний пілінг, ербіевий лазер, дермабразія.
• 3 тип - «зморшки в спокої».
Нерівна пігментація, телеангіектазії (судинні зірочки і розширені капіляри), зморшки, видні при розслаблення мімічних м'язів, сонячний кератоз, помітний оку. Рекомендовано серединний і глибокий пілінги.
• 4 тип - "суцільні зморшки».
На обличчі не залишається ділянок нормальної шкіри - вся шкіра покрита зморшками. Пацієнти не можуть використовувати декоративну косметику, тому що вона осипається і забивається в складки. Рекомендований глибокий хімічний пілінг, лазерне шліфування, ін'єкційні наповнювачі в поєднанні з підтяжкою шкіри.
Вибір методики пілінгу згідно ступеня старіння дозволяє досить надійно передбачити результат дії, а отже, позбавити клієнта від розчарування. У цілому на думку Доктор Р.Г. Глогау - ідеальними кандидатами для пілінгу є люди з ознаками фотостаріння шкіри, однак з мінімально вираженим розтяганням і обвисанням шкіри. При наявності симптомів хронологічного старіння часто виникає необхідність комбінації декількох методик корекції змін. В іншому випадку поліпшення, досягнуте за рахунок пілінгу, може «загубитися» на тлі змін, які пілінгом усунути не можна.
Хоча глибокий і серединний пілінг вважається профілактичним заходом проти раку шкіри, при наявності злоякісних новоутворень на шкірі будь-пілінг протипоказаний. Якщо клієнт має пігментовану шкіру, необхідно вжити заходів для запобігання гіперпігментації.
Серед інших показань до пілінгу потрібно відзначити рубці від вугровій хвороби, бородавки, пігментні порушення і інші поверхневі дефекти. Як і у випадку фотостаріння, основою успіху є правильний вибір методики впливу або поєднання декількох методик.
Що стосується ексфоліації, то вона показана в будь-якому віці. Періодичне очищення шкіри та видалення поверхневих забруднень і мертвих лусочок помітно оживляє шкіру і покращує її зовнішній вигляд. Механічну ексфоліацію скрабом можна робити в домашніх умовах в якості підтримуючого догляду. Додатковою перевагою такої процедури є легкий масаж, що стимулює кровообіг.
Глибина пілінгу
Залежно від використовуваного хімічного агента шкіра при пілінг пошкоджується на різну глибину:
Поверхневий пілінг - роговий шар:
AHA в концентрації 30-70%;
трихлороцтової кислота (ТСА) в концентрації 15%;
саліцилова кислота 10 - 30%
Поверхневий пілінг трохи освітлює шкіру, зменшує вираженість тонких зморшок, усуває деякі нерівності структури. Шкіра відновлюється швидко - відразу після пілінгу можна накласти косметику і вирушити на роботу. Поверхневий пілінг в малих дозах може застосовуватися для щоденного тривалого лікування, при якому практично не травмується шкіра і досягається найкращий результат.
Серединний пілінг - роговий шар і частину епідермісу:
ТСА в концентрації 20-35%;
розчин Джесснера: поєднання 50-70% гліколевої кислоти і ТСА.
Відбувається помітне омолодження шкіри, зникають дрібні зморшки, пігментні плями, кератоз. На загоєння зазвичай іде близько 7 днів, під час яких спостерігається почервоніння, деякий набряк, помітне лущення.
ТСА - пілінг можна проводити неодноразово - зазвичай з інтервалом у рік. Він дозволяє істотно поліпшити зовнішній вигляд шкіри з відносно низьким ризиком ускладнень.
Глибокий пілінг - нижні шари епідермісу аж до сосочкового шару дерми:
ТСА в концентрації 35-50% (рідко);
фенол.
Явний омолоджуючий ефект, розгладження зморшок, освітлення шкіри, усунення нерівностей, кератоз. Загоєння триває 2-3 тижні. Можливі ускладнення включають тривалу почервоніння, гіпер-або гіпопігментація, інфекції, рубці.
Як, правило фенолом - пілінг пацієнтові роблять раз у житті. Залежно від того, наскільки грамотно проведена процедура і на скільки вірно лікар - косметолог оцінив особливості та можливості шкіри пацієнта, феноловий пілінг або чарівно перетворює особа, стираючи зморшки й інші дефекти, або створює пацієнту серйозні і довготривалі естетичні проблеми.
Як «налаштувати» шкіру на пілінг
Ексфоліацію шкіри низькими концентраціями AHA, скрабами і ферментними композиціями можна проводити без підготовки. Однак при більш агресивних діях правильна підготовка шкіри необхідна.
Попередня підготовка до процедури зазвичай включає застосування відбілювальних засобів, які блокують утворення в шкірі меланіну, слабких розчинів AHA, ретиноїдів. Ретиноїди припиняють застосовувати приблизно за два тижні до пілінгу. У період відновлення застосовують зволожуючі, протизапальні засоби, антиоксиданти, сонцезахисні засоби. Як до, так і після пілінгу потрібно уникати сонця.
Підготовка шкіри до пілінгу дозволяє:
зменшити утворення пігменту в шкірі, а отже, знизити ризик появи плям;
вирівняти рельєф шкіри, щоб під час процедури розчин проникав у неї рівномірно;
пробудити відновлювальні сили шкіри.
Догляд за шкірою після пілінгу потрібен для того, щоб:
зменшити запалення, неминуче після травми;
прискорити загоєння;
уникнути пігментації шкіри.
Під час процедури
Перед тим як нанести розчин для пілінгу, шкіру ретельно очищають. Вибір очищаючого розчину дуже важливий, тому що, з одного боку, необхідно видалити жир і бруд, а з іншого - не можна дратувати і пошкоджувати шкіру.
Після нанесення препарату на особа може з'явитися печіння і поколювання. Фахівець, який проводить пілінг, повинен стежити за змінами шкіри, які підкажуть йому, коли розчин потрібно видаляти. Через кілька хвилин розчин для пілінгу змивають з шкіри теплою водою або спеціальним нейтралізуючим розчином і наносять захисний крем з УФ-фільтрами. Крем, як правило, має оклюзійними властивостями, щоб запобігти випаровування води, що різко зростає після впливу пілінгу на роговий шар.
Після процедури
Стан шкіри після хімічного пілінгу залежить від глибини впливу. Після пілінгу гліколевої кислотою шкіра, швидше за все, стане рожевою, рідко - червоної. Іноді особа буває трохи напухлим. Все це - нормальна реакція шкіри на процедуру. Після серединного і глибокого пілінгу особа зазвичай спочатку виглядає побілілі або жовтуватим, потім інтенсивно червоним і набряклими. Червоність може пройти через два дні, а може зберігатися два тижні і більше.
Через деякий час шкіра почне лущитися. Після поверхневого пілінгу це лущення буде майже непомітно, але після глибокого пілінгу лусочки відшаровуються шкіри буде добре видно. Після серединного і глибокого пілінгу може виникнути свербіж, тому знадобляться спеціальні засоби, що зменшують його. На цьому етапі потрібно постійно застосовувати зволожуючі креми й уникати сонця.
Оцінити ефект від процедури можна будеттогда, коли спаде набряк, зникне почервоніння і пройде лущення.
Чи не небезпечно це
У пресі періодично з'являються статті про те, як небезпечний хімічний пілінг. Особливо дістається чомусь AHA. Одна з популярних теорій говорить, що будь-які процедури, які призводять до відлущування клітин шкіри, можуть призвести до її прискореного старіння. Насправді будь-яких експериментальних даних, що підтверджують цю теорію, поки немає. Можливо, у шкіри дійсно є якась межа відновлювальних сил, але який він і як часто потрібно робити пілінг, щоб наблизитися до нього, ніхто не знає.
Один з найбільш частих побічних ефектів хімічного пілінгу - поява пігментних плям. Саме тому потрібно остерігатися сонця після пілінгу. Крім цього, є ризик бактеріальної інфекції, особливо після глибокого пілінгу. У цьому випадку застосовують антибіотики. У людей стійкою світлою шкірою після серединних і глибоких пілінгів почервоніння може зберігатися тривалий час - до трьох місяців. І, зрозуміло, чим глибше пілінг, тим вище ризик утворення рубців.
Результати
Ефект хімічного пілінгу, звичайно ж, залежить від індивідуальних особливостей шкіри. У загальному випадку після цієї процедури можна побачити наступне:
Поверхневий пілінг - поліпшення кольору шкіри, зменшення пігментації, зменшення вираженості дрібних зморшок.
Серединний пілінг - помітне зменшення глибини зморшок, зникнення пігментних плям, поліпшення кольору обличчя.
Глибокий пілінг - зникнення дрібних і середніх зморшок, помітний омолоджуючий ефект, відбілювання шкіри, зникнення пігментних плям.
Однак хімічний пілінг не в змозі:
розгладити глибокі мімічні зморшки;
усунути Відвисання шкіри і відновити контур особи (це досягають іншими косметологічними процедурами);
повернути шкірі свіжість, пружність і гладкість ранній юності.