Субота, 20.04.2024, 00:29
Косметологічний кабінет у Києві
Вітаю Вас Гість



Статті присвячені косметології
Головна » 2009 » Грудень » 28 » Біоревіталізація
20:34
Біоревіталізація
Ніжна, як пелюстка - шовковиста - оксамитова - схожа на стиглий персик - позолочена засмагою - м'які - з першими «промінчиками» зморшок - зріла - погрубевшая на сонці - втратила тонус - бліда - зі зморшками - нерівномірно забарвлена - вікова ... 

Ці метаморфози відображають процеси розвитку і старіння шкіри, вони природні, а тому, на жаль, неминучі. Інволюційним змінам піддаються всі клітини і позаклітинні структури, тканини та органи, тіло і розум. І якщо геронтологи шукають засоби, які дозволять уповільнити старіння всього організму, то завдання фахівців естетичної медицини - призупинити в'янення шкіри. Не просто підправивши або прикрасивши її, але змінивши по суті пошкоджені часом структури, відновивши гомеостаз і захисні механізми.

Одна з теорій старіння (Альфреда Пішінгера) апелює до процесів, що відбуваються в позаклітинній матриксі - середовищі, що оточує клітини, модулюючим їх активність, що забезпечує міжклітинний «спілкування».

Зміни в матриксі (як наслідок запальних та інфекційних процесів, травм та інтоксикації) неминуче позначаються на життєдіяльності клітин, які продукують компоненти самого матриксу.

Так замикається порочне коло, який і є одним з механізмів старіння. Як розірвати його? Наявна на сьогоднішній день концепція системної терапії старіючої шкіри на увазі використання препаратів на основі гіалуронової кислоти.

Три «віку шкіри»

Старіння - вічна проблема. Проблема, яку хочеться вирішити ще до того, як з нею зіткнешся наяву. Не можна сказати, що старіння людського організму протікає рівномірно: якісь органи і системи старіють швидше за інших. Оскільки шкіра - прикордонний, бар'єрний, покривний орган, який першим приймає на себе ушкоджують впливу середовища, проблеми старіння зачіпають її (і виявляються на ній!) Досить рано.

Шкіра (разом з усім організмом) проживає свій «вік» у трьох іпостасях: проходить період розвитку і становлення. За рахунок високої репаративного потенціалу легко справляється з будь-якими пошкодженнями;

Будучи молодою і здоровою оновлюється шляхом гармонійної фізіологічної регенерації, досить успішно протистоїть агресії зовнішнього середовища (надлишкова інсоляція, поллютантами, метеостресси) і внутрішнім «катаклізмів» (хвороб, дефектів харчування, авітамінозу).

При пошкодженні відновлюється шляхом репарації, ефективність якої в деякій мірі залежить від привхідних (зовнішніх і внутрішніх) обставин;

Старіє, втрачаючи ресурси до самооновлення і гармонійному відновленню після травм, а також здатність адаптуватися до постійно мінливих умов зовнішнього і внутрішнього середовища.

Виснаження, авітаміноз, порушення іннервації гальмують фізіологічну і репаративні регенерацію, сприяють її переходу в патологічні форми.

Структури шкіри, які зберігають і заповнюють ці ресурси, - це епідермальний ліпідний бар'єр, клітини базального шару епідермісу, фібробласти і позаклітинний матрикс дерми.

Заходи «впливу» на епідерміс добре відомі: це традиційні методи косметичного догляду, що включають пілінги, маски і масаж, використання топічних препаратів з ретиноєвої кислотою і корнеотерапія.

Таким чином вдається відновити колір обличчя, нормалізувати чутливість шкіри. Але джерела найбільш явних проблем, пов'язаних зі старінням - зморшок, складок на шкірі, втратою тургора та її обвисанням, - лежать набагато глибше і пов'язані вони з якісними і кількісними змінами в дермі.

І не випадково, що основна увага буде приділена гіалуронової кислоти як найважливішого елементу позаклітинної матриксу, препаратам, створеним на її основі, і методу біоревіталізаціі, який базується на їх застосуванні.


Шкіра та гіалуронова кислота

Щоб розібратися в роль та функції ГК, зрозуміти її місце в ієрархії біологічних структур, варто, напевно, згадати деякі базові моменти - структуру дерми, її клітинний склад, будова і роль позаклітинної матриксу.

Шкіра являє собою триєдність тканин: покривної - епідермісу, сполучної - дерми і підлягає - гіподерми (підшкірної жирової клітковини, яка, втім, також є сполучною тканиною). Дерма являє собою волокнисту різновид сполучної тканини. Складається з клітинного спільноти, позаклітинної матриксу і структурних елементів, що відносяться до інших тканин і органів, але беруть безпосередню участь у її функціонуванні.

Фібробласти - Функціонально провідні клітини дерми - це, звичайно ж, фібробласти. Життєвий цикл (диференціацію) цих клітин можна представити таким чином: стовбурова і полустволовая клітини → малодиференційовані (юний) фібробласт → диференційований фібробласт → фіброціт (старіюча клітина - «пенсіонер», практично не бере участь у синтетичних процесах).

Найбільш пластичними в цієї династії є юні фібробласти, оскільки вони дають початок ще й популяції адипоцитів, міофібробластів і фіброкластов. Позаклітинна матриця

Волокнисті структури ВКМ в дермі представлені специфічними білками - колагеном і еластином. Колаген зустрічається у всіх багатоклітинних тварин, 25% білків людського організму - це колаген.

Колагенові волокна забезпечують міцність сполучної тканини, тобто стійкість до розриву. Синтез колагену стимулюють іони заліза, хрому, міді, сполуки кремнію і аскорбінова кислота. Один з механізмів старіння колагенових волокон пов'язаний з їх взаємодією з цукрами і утворенням додаткових поперечних зшивок. При цьому волокна втрачають гідрофільність і стають менш міцними. За «солодке» життя доводиться розплачуватися ...

Здатність шкіри відновлювати форму після розтягування пов'язана з мережею еластичних волокон, основу якої становлять білки сімейства еластину. Еластичні волокна теж старіють (змінюється їх товщина, вони дефрагментує, кальцініруются), і разом з ними втрачають еластичність кровоносні судини і шкіра, яка збирається в складки.

Пружність шкіри, тобто здатність протистояти зовнішньому тиску без зміни форми, підтримується за рахунок присутності протеогліканів - комплексів, утворених білками і полісахариди - глікозамоногліканамі (застаріла назва - мукополісахариди), причому частка останніх становить від 10 до 95%.

Серед глікозаміногліканів перше по значущості місце займає гіалуронова кислота, концентрація якої в дермі становить близько 0,5 мг / м.

Не варто забувати, що гіалуронова кислота зустрічається і в складі епідермісу, де її зміст підтримується на рівні 0,1 мг / м. Синтез ГК здійснюється кератиноцитів, а біологічна роль полягає в підтримці оптимальної вологості середовища, транспорті кисню і поживних речовин. Згадаймо, що в епідермісі немає кровоносних судин, вода сюди надходить з дерми і утримується за допомогою ГК.

Історія методу

Методи введення в шкіру біосумісних матеріалів дозволяють успішно коректувати виникаючі косметичні дефекти шкіри і практикуються вже кілька десятиліть. Спочатку застосовувалися хімічно інертні речовини, які мають необмежений життєвий цикл, такі як силікон і парафін.

Поява побічних ефектів, у тому числі і серйозних, поступово вплинуло на перехід до застосування біосумісних матеріалів, навіть якщо вони не були вічними.

В даний час найбільш фізіологічними є ін'єкційні мікроімплантанти, створені на основі гіалуронової кислоти (ГК). ГК - це один з основних компонентів міжклітинної речовини, що належить до класу полісахаридів (глікозаміногліканів), присутній в шкірі, синовіальної рідини, склоподібному тілі, а також в клітинній стінці деяких бактерій. З тканини ГК вперше виділили в тридцятих роках ХХ століття, а хімічна структура її молекули була зареєстрована в 1950 році.

Близько 50% всієї ГК людського організму міститься в шкірі, де вона виконує численні функції. Питання про те, чи змінюється з віком вміст ГК у шкірі залишається дискусійним. Однак відомо точно, що в міру старіння організму все більша кількість ГК переходить з вільного стану в пов'язане (з білками). При цьому вона частково втрачає свої унікальні здібності, а саме: ігібіровать реакції вільно-радикального окислення, залучатися у метаболічний шлях і стимулювати фібробласти, залучати та утримувати воду.

За рахунок зниження вмісту води шкіра втрачає пружність, і її гладкий рельєф деформується зморшками і складками.

Беручи до уваги важливу роль ЦК як компонента шкіри, в останні роки на її основі створюються препарати для поліпшення морфофункціонального стану шкіри.

Нову методику, яка передбачає використання ін'єкційного матеріалів на основі нативної високомолекулярний ГК у певній концентрації з метою відновлення фізіологічної середовища та нормалізації метаболічних процесів у дермі, представила в 2001 році група італійських лікарів на чолі з професором А. Ді П'єтро (A. Di Pietro). Ними ж і був запропонований термін «біоревіталізація».

Піонером у галузі розробки матеріалів на основі натуральної ГК для інтрадермального запровадження та їх впровадження в практику стала італійська компанія Fidia Spa, яка на початку 90-х років ХХ століття представила препарат Ial-SystemТМ

Так, численні міжнародні багатоцентрові клінічні дослідження продемонстрували ефективність натуральної не модифікований ГК, що міститься в матеріалі-гелі Ial-system, при корекції інволюційних змін шкіри.

Так як, після введення в шкіру нативних, не модифіковані гіалуронова кислота легко розщеплюється специфічним ферментом - гіалуронідазами і елімінується, був розроблений інноваційний матеріал - гель Ial-system ACP, який володіє значно більшою стійкістю до процесів біологічної деградації. Материал-гель Ial-system ACP отриманий за технологією «auto cross link» (за допомогою реакції внутрімолекулярної етерифікації гідроксильні і карбоксильні групи молекули гіалуронової кислоти взаємодіють один з одним з утворенням складноефірний зв'язків). Завдяки своїй будові і конфігурації при введенні в дерму матеріал-гель Ial-System ACP піддається біодеградації поетапно, що дає можливість продовжити час його перебування в тканини і довгостроково підтримувати результати корекції інволюційних змін шкіри, після застосування матеріалу - гелю Ial-System.

Таким чином, комбіноване застосування обох матеріалів дозволяє не тільки ефективно коригувати рельєф шкіри, але і покращувати її структурні та функціональні характеристики.

Категорія: Мезотерапія | Переглядів: 1420 | Додав: cosmetolog | Теги: Біоревіталізація | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:

Block title

Реклама

Спорткомплекс

Спорткомплекс Авангард приглашает всех желающих для занятия спортом. Действуют детские спортивные школы.

Форма входу

Попередження

При будь-якому використанні матеріалів сайту - посилання на //cosmetolog.at.ua обов'язково.

Статистика

Copyright MyCorp © 2024 |