Причинами побічних ефектів є: використання для мезотерапії лікарських засобів, не призначених для внутрішньошкірного введення; комбінація в одному шприці препаратів, не сумісних з біохімічним властивостям, при складанні «коктейлів»; використання лікарських засобів без попередніх аллергопроб; незнання мезотерапевтіческіх технік введення; недотримання правил асептики і антисептики.
Використання біологічно активних речовин у складі препаратів для зовнішнього застосування часто не приносить бажаного результату, тому що складно забезпечити проникнення активного компоненту через шкірний бар'єр. У 50-ті роки минулого століття Мішель Пістор ввів у лікарську практику новий метод лікування - метод мезотерапії, який у подальшому знайшов саме широке застосування.
Альтернативою класичної мезотерапії є електропорація, що здійснюється модульований Внутріволновой радіо частот (Е.М.В.Р.Ч. = Electoporation by Interwaved Modulated Radio Frequency (IMRF)).
Для безголкові мезотерапії найчастіше використовують апарати для електрофорезу і ультрафонофореза, рідше - для Лазерофорез, віброфореза, магнітофореза та ін Для доставки в дерму водорозчинних коштів переважно використовують електрофорез (синонім - іонофорез, естетичний електрофорез). Дана мезотерапевтіческая технологія дозволяє надати поєднане вплив на організм постійного електричного струму і вводиться з його допомогою в шкіру іонізованого лікарського або лікувально-косметичного засобу.
Облисіння , як правило, прогресує поступово і розтягнуто в часі. Розрізняють осередкове, андрогенетичним та дифузне облисіння (алопецію). Людина щодня втрачає від 50 до 150 волосся на добу, що знаходиться в межах норми. Посилена випадання волосся може призвести до облисіння. В середньому волосся виростає на 1 см. на місяць, а тривалість життєвого циклу окремого волоса коливається від 4,5 років. Зазвичай на 5-й рік волосся випадає і на його місці через 6 місяців виростає новий.