Середа, 17.04.2024, 00:57
Косметологічний кабінет у Києві
Вітаю Вас Гість



Статті присвячені косметології
Головна » 2009 » Листопад » 1 » Бородавки
23:00
Бородавки
Етіологія і патогенез. 
Збудник - вірус Tumefaciens verrucarum. Зараження відбувається при безпосередньому контакті з вогнищем ураження (передача інфекції від людини до людини) або через предмети, що були в контакті з хворим і несуть на собі заразне початок (віруси). Інкубаційний період - 4 - б міс.
Клініка. Розрізняють бородавки прості, старечі та юнацькі.
Бородавки прості. Локалізуються переважно на долонях, підошвах, пальцях, навколонігтьової валиках, рідше - на тулубі, обличчі. Прості бородавки мають вигляд папул, що піднімаються над рівнем шкіри і формуються за рахунок розростання сосочкового, шипуватий і рогового шарів шкіри. Розміри папул в середньому 2 - 3 мм в діаметрі. Однак вони можуть збільшуватися за рахунок периферійного росту, злиття між собою і досягати 1 - 2 см і більше в діаметрі. Колір простих бородавок спочатку сірувато-рожевий, потім темно-сірий, поверхня горбиста. Висипання плотноватой консистенції, чітко відмежувати від навколишніх тканин. Прості бородавки, розташовані по нігтьового валика і під вільним краєм нігтьової пластинки, звичайно хворобливі. На підошвах бородавки мало або взагалі не піднімаються над рівнем шкіри. Ростуть вони переважно в ширину і в глибину тканин, поступово інтенсивність ороговіння збільшується, що викликає сильний біль при ходьбі.

Патогістологія. 
Виявляють різко виражений папіломатоз і гіперкератоз при помірному акантоз.

Бородавки старечі. Спостерігаються у людей, старших 40 років, що страждають себореєю. На тулубі, рідше - на обличчі та кінцівках з'являються множинні (іноді поодинокі з послідовним подсипаніем нових елементів) папули сірого, жовтуватого, бурого або чорного кольору. Вони плоскі, м'якої консистенції, чітко відмежувати від навколишньої тканини. Поверхня їх напівсферична, злегка шорстка. Суб'єктивні розлади або відсутні, або хворі відчувають легкий, непостійний свербіж.

Бородавки юнацькі. Зустрічаються у дитячому та юнацькому віці. Локалізуються на підборідді, щоках, на лобі, тильній поверхні кистей. Мають вигляд множинних плоских майже не піднімаються над рівнем шкіри жовтувато-рожевих, блідо-коричневих або сіруватих папул від 0,5 до 3 мм в діаметрі. Поверхня їх гладка чи шорстка. Юнацькі бородавки протягом багатьох місяців і навіть років можуть залишатися без помітних змін, не викликаючи ніяких суб'єктивних відчуттів. Потім вони зникають безслідно. Рецидиви спостерігаються рідко.

Лікування.
Застосовують кріотерапію, діатермокоагуляції.
Раніше лікування бородавок проходило таким шляхом - обколюють 0,5% розчином новокаїну, змащують 20% спиртовим розчином подофілліна або ферезолом, а також січуть хірургічним шляхом. При лікуванні нодофілліном або ферезолом шкіру навколо бородавок змазують цинкової маззю або закривають лейкопластиром. Подофіллін і ферезол викликають почервоніння і набряк, для ліквідації, яких використовують флуцінар, фторокорт, преднізолоновую мазь і ін Лікування продовжують до зникнення запальної реакції. У ряді випадків хороший терапевтичний ефект дає лікування гіпнозом.
Зараз можна видалити бородавки в косметологічних салонах лазером, або азотом. У домашніх умовах, можна використовувати колломак або папілом (продаються ці засоби в аптеці). Перед видаленням бородавок у домашніх умовах необхідно пройти консультацію у лікаря дерматолога з метою визначення дійсності доброякісного освіти бородавки і можливістю її без наслідків видалення.

Категорія: Загальна косметологічна інформація | Переглядів: 1581 | Додав: cosmetolog | Теги: лікування бородавок, бородавки | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:

Block title

Реклама

Спорткомплекс

Спорткомплекс Авангард приглашает всех желающих для занятия спортом. Действуют детские спортивные школы.

Форма входу

Попередження

При будь-якому використанні матеріалів сайту - посилання на //cosmetolog.at.ua обов'язково.

Статистика

Copyright MyCorp © 2024 |