Вівторок, 26.11.2024, 15:22
Косметологічний кабінет у Києві
Вітаю Вас Гість



Статті присвячені косметології
Головна » 2009 » Грудень » 22 » Догляд за чутливою шкірою
14:32
Догляд за чутливою шкірою
У багатьох жінок при використанні різних виробників косметики з'являються неприємні відчуття у вигляді свербежу, печіння і поколювання, які не супроводжуються видимими змінами шкіри. Таку реакцію можна було б віднести до примх лабільною жіночої психіки і особливо не замислюватися над її причинами, якщо б вона не зустрічалася так часто у такого значного відсотка споживачів. 
Проблемами тих, хто відчуває неприємні відчуття печіння і свербежу при використанні косметичних засобів, причому без будь-яких об'єктивних ознак подразнення шкіри, наука зацікавилася зовсім недавно. Людей, яких раніше вважали вселяється неврастеніки, нарешті, стали сприймати всерйоз. Мабуть, за несподівану увагу до себе дами з гіперчутливою шкірою повинні дякувати виробників косметичних засобів, призначених для боротьби зі зморшками й іншими віковими змінами шкіри. Практично всі найпопулярніші засоби проти старіння містять кислоти - AHA, ретиноєва або аскорбінову кислоту. З одного боку, ці кислоти дають очевидний і довгостроковий омолоджуючий ефект, з іншого - перетворюють косметичні засоби в персону non - grata для значного числа споживачів. Навіть у тих випадках, коли концентрація кислоти в рецептурі занадто мала, щоб викликати хімічний опік, у частини споживачів можуть виникнути неприємні відчуття при нанесенні косметичного засобу на шкіру. Зі збільшенням концентрації кислоти в рецептурі кількість таких людей збільшується. Подібність симптомів подразнення шкіри, викликаного низькими концентраціями кислот (реакція на слабкий, але об'єктивний подразник), і суб'єктивного роздратування шкіри, викликаного зовні необразливої косметикою, змусило вчених задуматися, чи немає зв'язку між пошкодженням шкіри і сенсорної реакцією і чи можна на підставі сенсорної реакції зробити висновок про наявність ушкоджують речовин в косметиці. 
Наукові дослідження підтвердили, що сенсорне роздратування, судячи з усього, є першим сигналом тривоги при пошкодженні шкіри. Це незалежна реакція, патогенез якої відрізняється від патогенезу контактного або алергічного дерматиту. А причина одна - чутлива шкіра. 

Догляд за чутливою шкірою 

Догляд за чутливою шкірою багато в чому нагадує догляд за шкірою з пошкодженим бар'єром. Його основою є: м'яке очищення, захист, відновлення бар'єру. Крім цього, необхідно підбирати косметичні засоби, що містять якомога менша кількість інгредієнтів (деякі сучасні засоби складаються з десятків хімічних речовин, серед яких цілком можуть виявитися ті, що подразнюють шкіру). Потрібно уникати косметики, яка містить ефірні масла, кислоти, луги, високу концентрацію консервантів, спирт, ацетон. Деякі рослинні екстракти теж можуть дратувати шкіру. 
Наукові дослідження підтвердили, що регулярне вживання зволожуючих коштів зменшує реактивність шкіри. Зволожуючі креми потрібно наносити на шкіру після кожного вмивання або прийняття душу. Частоту вмивання краще знизити, а від тривалих пінних ванн відмовитися зовсім. 

Засоби, що зменшують реактивність шкіри 

Ряд косметичних інгредієнтів може запобігати «вибух на хімічному комбінаті», зупиняючи каскадні реакції до того, як вони досягнуть стадії сніжної лавини. Це, перш за все, антиоксиданти, які блокують реакції перекисного окислення, інгібітори перетворення арахідонової кислоти, речовини, що зменшують вироблення запальних цитокінів. До популярних протизапальну інгредієнтів відносяться: бісаболол і азулен (біологічно активні речовини, отримані з ромашки аптечної), пікногенол, Б - глюкан (екстракт клітинної стінки дріжджів), ряд рослинних екстрактів (зеленого чаю, гамамелісу, лаванди, коли, чорниці, верби, червоного винограду, куркуми, алое). 
Здатністю зменшувати реактивність шкіри мають омега-3 олії, багаті ліноленової кислотою. Це риб'ячий жир, а також масла рапсова, лляне, чорної смородини. Дослідження показали, що вони зменшують виробництво метаболітів арахідонової кислоти, що володіють прозапальних (підсилює запалення) дією, підвищуючи при цьому синтез простагландинів тих, які зменшують запалення. 
Нейрогенні запалення інгібують солі стронцію, які, зокрема, застосовують для запобігання подразнення шкіри при проведенні пілінгу 50-70%-ної гліколевої кислотою. 

Емульсії для чутливої шкіри 

При складанні косметичних емульсій розробники нерідко переслідують єдину мету - зробити емульсію одночасно стабільною і приємною. Хоча така косметика може сприйматися як надзвичайно ніжна, на ділі вона часто буває насичена токсичними для шкіри речовинами. Щоб косметика була ніжною не по зовнішньому враженню, а по суті, в ній не повинно бути: 
1. емульгаторів з групи детергентів або ПАР. Замість них для стабілізації емульсії застосовують воски, гелеобразующіе речовини (наприклад, гіалуронову кислоту, хітозан), білки; 
2. консерванти, які можуть вивільняти формалін; 
3. речовин, що збільшують проникність шкіри; 
4. ефірних олій; 
5. ацетону; 
6. речовин, що володіють фотосенсібілізірующім дією (що викликають дерматит при попаданні УФ-випромінювання). До найбільш поширеним фотосенсибілізатора відносяться екстракт звіробою, масло лимона і бергамота. 

Роздратування шкіри при користуванні косметикою шкіри говорить про те, що її захисні системи не впоралися з токсичними і чужорідними речовинами, що потрапили на її поверхню: захисний бар'єр шкіри не зміг запобігти потраплянню токсинів всередину шкіри, антиоксидантна система не змогла зупинити каскад вільнорадикальних реакцій, імунна система не змогла усунути порушника кордонів без розгортання запальної реакції. Крім цього, подразнення шкіри вказує на пошкодження живих клітин шкіри і, найімовірніше, на руйнування епідермального бар'єру. 
Нерідко чутлива шкіра одночасно є сухою шкірою. Тому догляд за чутливою шкірою повинен включати: 
1. Застосування делікатної косметики (особливо це стосується очищувальних засобів). 
2. Зволоження та відновлення бар'єру. 
3. Захист від подальшого пошкодження - захист від УФ-випромінювання, застосування антиоксидантів, косметики, тимчасово закриває пролом у бар'єр. 
4. Засоби, що зменшують реактивність шкіри.

Категорія: Косметологічні проблеми та шляхи їх вирішення | Переглядів: 2530 | Додав: cosmetolog | Теги: подразнення шкіри, Догляд за чутливою шкірою, суха шкіра, чутлива шкіра | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:

Block title

Реклама

Спорткомплекс

Спорткомплекс Авангард приглашает всех желающих для занятия спортом. Действуют детские спортивные школы.

Форма входу

Попередження

При будь-якому використанні матеріалів сайту - посилання на //cosmetolog.at.ua обов'язково.

Статистика

Copyright MyCorp © 2024 |