Суть: Багато косметичні процедури є стресом для шкіри. Короткочасний стрес активізує захисні і відновні сили шкіри, тривалий стрес виснажує її резерви і робить її нездатною боротися з ушкодженнями. Ця ситуація часто виникає, коли стресова процедура проводиться на тлі загального стресу, випробуваного шкірою в силу інших причин (захворювання, неправильне харчування, токсичного впливу і т.д.).
У відповідь на сигнал небезпеки (біль, поява хижака і т.д.) наш організм починає перебудовувати свою діяльність так, щоб максимально підвищити шанси на порятунок - або дуже швидко втекти, або дати дуже сильний відсіч ворогові. В англомовній літературі цю реакцію підсумовують як «fight or flight» - «битися або бігти». І це не тільки моральна готовність, це вироблення різних речовин, спазм або розширення певних судин, викид в кров гормонів і імунологічно активних речовин, зміна ритму дихання і серцебиття і т.д. У певних умовах стресова реакція дійсно допомагає швидше втекти, агресивніше побитися або навіть успішніше здати іспит. Однак якщо стресовий вплив надмірно чи занадто тривало, сили організму виснажуються. Тоді перебудови, які відбулися в організмі, можуть призвести до розвитку різних хвороб - від серцево-судинних до інфекційних.
Багато процедури, які роблять для того, щоб омолодити або прикрасити шкіру, є для неї стресом. По суті, це всі процедури, які ушкоджують шкіру і / або викликають біль. У певних умовах цей стрес відіграє позитивну роль, стимулюючи шкіру до активного відновлення. Але іноді, особливо якщо організм ослаблений, стресова процедура може виявитися тією самою соломинкою, що переломили спину верблюдові. У підсумку замість омолодження шкіри отримаємо шрами, запалення, порушення пігментації та навіть прискорення старіння.
|