Субота, 30.11.2024, 02:29
Косметологічний кабінет у Києві
Вітаю Вас Гість



Статті присвячені косметології
Головна » 2009 » Жовтень » 25 » Косметичні засоби догляду за шкірою і волоссям.
19:29
Косметичні засоби догляду за шкірою і волоссям.
Мила - це солі високомолекулярних жирних натрієвих або калієвих солей, одержувані за допомогою омилення тваринних жирів або твердих рослинних олій. Перші вказівки про милах є у Клавдія Галена (1-2 століття нашої ери), а з IX століття н. е.. розробляються промислові способи миловаріння. 
Будучи солями сильного підстави (калій їдкий, натр їдкий) і слабкої кислоти (насичені або ненасичені жирні кислоти), мила в воді гідролізуються. Утворені розчини мають лужну реакцію, розчиняють жири шкіри, виявляючи очищає ефект (видаляються омертвілі клітини епітелію, бруд і т. д.). Крім того, мильний розчин має поверхнево-активними властивостями. Як аніонний, детергент легко абсорбується на поверхні мікробної клітини, порушує осмотичні процеси в її оболонці (переміщення іонів біметалом, амінокислот та інших біологічно активних речовин), приводячи до її загибелі. Тому воно не тільки очищає, але і дезинфікує поверхню шкіри.
Мило має і недоліки. По-перше, лужної його розчин при частому зіткненні зі шкірою може викликати її роздратування, у твердій воді погано розчиняється, не виявляє своєї дії в кислому середовищі.
Тому останнім часом почали випускати косметичне мило, яке представляє собою туалетне мило з великим вмістом не омилення жиру, який перешкоджає надмірного осушення шкіри. У косметичне мило додаються різні екстракти ароматичних та інших рослин для поліпшення його запаху, підвищення миючих і протимікробних властивостей.
Креми - це мазі, які застосовуються з косметичними цілями. Креми використовуються з однією головною метою - поліпшити фізіологічні функції шкіри, надати їй еластичність і гладкість, бархатистість, свіжість, пружність. Як основи при їх виготовленні використовують як основний компонент рослинна олія (масло-какао, мигдальне, оливкова) або тваринний жир (ланолін, спермацет, топлене сало тварин - смалець). Мінеральні масла (за винятком парафіну) менш придатні для косметики, бо не проникають всередину шкіри, виявляючи ефект тільки на її поверхні. Креми поділяються на жирні, напівжирний і щоденні (поживний, зволожуючий, від засмаги і т. д.).
У креми широко додають соки рослин з метою забезпечення їх вітамінами та іншими біологічно активними речовинами.
Емульсії - це креми, в яких частки жиру утворюють суспензію у воді. Перевага цього косметичного засобу догляду за шкірою полягає в тому, що діючі речовини емульсії легко проникають в шкіру, роблять більш виражену дію, ефективно попереджають від утворення зморшок, легко змивають наявний на шкірі жир і інші нашарування.
Пудра - порошок, приготований, як з натурального (крохмаль, суперечки плауна), так і мінерального (окис цинку, тальк та ін) сировини. Найчастіше пудри виготовляються з рослинного і мінеральної сировини в різних співвідношеннях, куди додають синтетичні барвники для отримання відповідного відтінку, а також ароматичні речовини для додання пудрі приємного запаху. Пудра знежирює, заспокоює, захищає шкіру, посилює випаровування поту. Однією з цілей пудри є додання шкірі гладкою, матової поверхні, приховування вад шкіри (зморшки, плями, подряпини, шрами). Пудри можна використовувати з лікувальними та косметичними цілями. Перед нанесенням пудри шкіру особи слід покрити тонким шаром живильного крему. Застосування крему надає напудреній особі приємний колір, захищає шкіру від зовнішніх забруднювачів.
Лосьйони готуються з розведеного етанолу (10-50%), гліцерину (1-5%) та продуктів лікарських рослин (масла, екстракти). Залежно від доданих рослин лосьйони можуть надавати різну дію: протизапальну, протимікробну, терпке, протиалергічну, освіжаючий, заспокійливу і т. д. Лосьон легко приготувати в домашніх умовах. Для цього беруть 100 мл 20% розчину спирту, додають 10 г подрібнених рослин або їх суміші. Наполягають протягом 7 днів, періодично помішуючи, фільтрують, додають 5 г гліцерину. Для чутливої шкіри краще приготувати безалкогольний лосьйон, наприклад, сік свіжих тертих огірків або помідор. До лосьйонам можна віднести рідини після гоління і одеколони.
Засоби для макіяжу. У косметиці їх підрозділяють на пасти, рідкі і сипучі засоби, включаючи губну помаду, рум'яна, пастелі для повік, туш для вій, лак для нігтів, пудру. Всі засоби для макіяжу не повинні дратувати шкіру, бути зручними для застосування, не змінюватися під дією температури шкіри і виділяються нею екскретів, підкреслювати природний колір шкіри, губ, нігтів.
Молочко - це емульсія двох типів: суспензія води в маслі або суспензія масла у воді. Молочко використовується для очищення сухої і чутливої шкіри. До молочко додають екстракти з паростків пшениці або лікарських рослин.
Косметичні маски - це чудові засоби догляду за шкірою будь-який, їх можна готувати в домашніх умовах, з різних компонентів рослинного або тваринного походження, які є під рукою. Маски вживають для очищення, поліпшення харчування та кровообігу шкіри. Перед накладанням маски обличчя миють теплою водою, висушують рушником. При сухій шкірі обличчя покривають тонким шаром живильного крему. Маски наносять на шкіру обличчя, відводячи волосся назад, щоб вони не заважали. Гідність косметичних масок полягає і в тому, що жінка може підібрати собі маску, найбільш підходящу її особі, яка чудово живить, освіжає і пом'якшує шкіру, надає їй приємний оксамитовий відтінок, підвищує еластичність, усуває виділення шкірних залоз. Косметичні маски поділяють на живильні, які очищають, відбілюючі, в'язкі, зволожуючі і ін, їх можна застосовувати для нормальної, сухої і жирної шкіри.
Наготовлюючи і застосовуючи маски, необхідно дотримуватися таких порад:
1. Овочі, фрукти та інші продукти повинні бути свіжі, гарної якості.
2. Маска готується безпосередньо перед вживанням, використовується скляний або порцеляновий посуд.
3. До накладення маски особа миється теплою водою або застосовується водяна парова баня.
4. Маска повинна бути теплою (37-38 ° С). Під час перебування маски особу необхідно накрити сухим рушником для більш тривалого підтримки температури маски. Маска не покривають очі, носові отвори.
5. Протягом знаходження маски на обличчі необхідно перебувати в горизонтальному положенні, розслабитися. Тривалість процедури 10 - 30 хвилин,
Компреси. У косметиці використовуються гарячі, теплі і холодні компреси. Останні можуть бути тільки водяні або з відварів або настоїв лікарських рослин. Тримають теплий компрес до тих пір, поки не охолоне. Компрес з лікарських трав заспокоює шкіру й розширює пори (ромашка, хміль та ін), підвищує потовиділення (липа), поліпшує обмін речовин (кріп, хміль, солодка та ін), виявляє протизапальну дію (лляне насіння, лопух, реп'яхи и др .).
Ванни. Розрізняють загальні, місцеві та парові ванни. Загальні теплі (37-38 ° С) або гарячі (39-41 ° С) ванни тривалістю 20-30 хв з додаванням лікарських рослин або без них широко застосовуються в косметиці та фітотерапії. 50-100 г рослини заливають 2-3 літрів води, кип'ятять 3-5 хв, наполягають протягом 30 - 60 хв, потім відвар додають у воду, приготовлену для ванни. Місцеві ванни, у вигляді ручних або ножних, також використовуються в косметиці.
Ефективним способом очищення жирної і грубої шкіри обличчя, особливо з закупореними порами, є парові ванни. Тривалість процедури залежить від стану шкіри: при сухій - 5-10 хв, при жирної - до 15 хв. Перед парової ванної краще очистити шкіру обличчя рослинним маслом або спеціальним кремом, волосся зав'язати хусткою. Після парової ванни особа слід прополоскати теплою водою, додавши туди 5-10 крапель лимонного соку, а також накласти маску, яка найбільше підходить вашій особі. Закінчивши ці процедури, обличчя змащують індиферентним кремом.
Компреси знаходять застосування в косметиці. Для зовнішнього застосування у вигляді компресів використовують у підігрітому вигляді відвари, настої, настоянки, якими змочують шматок тканини (краще полотняні), віджимають і швидко, поки тканину і розчин теплі, прикладають на поверхню обличчя. Поверх цієї тканини, не давши їй охолонути, накладають другий шар, використовуючи для цього Вощанов (парафінованого) папір, целофанову плівку або клейонку. За величиною другий шар повинен бути більше попереднього на 2 - 3 см, створивши умови для кращого всмоктування діючих речовин рослин і попередження висихання першого шару. Тривалість процедури 20-40 хв. Протипоказанням для накладення зігрівальні компресів може бути порушення цілості шкіри, фурункульоз.
Припарки бувають сухі і вологі. Для сухих припарок використовують насіння вівса, пшениці, жита та інших, що підігрівають, насипають в мішечки різної величини і форми, прикладаючи до певних ділянок шкіри. Вологі припарки готують з насіння льону, вівса і ін Насіння підігрівають, додаючи трохи окропу, щоб вийшла кашка. Кашіцеподобную масу прикладають до шкіри, накриваючи Вощанов папером або целофаном, а потім іншою тканиною. Тривалість процедури 15-30 хв.
Масаж обличчя дуже важлива і необхідна частина загального косметичного догляду за шкірою, сприяючи природному обміну речовин, покращує кровообіг (приплив свіжої крові), дихання (надходження кисню) та інші фізіологічні функції шкіри, надає їй свіжість, заспокоює жінку в цілому. Масаж краще проводити в косметичних кабінетах і при цьому людиною, руки і зовнішній вигляд якого вам приємні.
У той же час масаж можна здійснити самостійно, включивши його в основні правила догляду за шкірою в домашніх умовах. Отже, масаж складається з трьох основних елементів: погладжування, розтирання і Постукування. При цьому не рекомендується сильно натискати на шкіру обличчя, а проводити погладжування плавно, без натиску з висхідним лініях особи. Шкіра і ваші руки повинні бути чистими. При розтиранні, тобто кругових рухах, натискання на шкіру обличчя посилюється.
Легка Постукування здійснюється подушечками пальців (ні в якому разі нігтями) ритмічно для кращого припливу крові до тканин, більш швидкого оновлення продуктів обміну. Природно, масаж можна здійснювати тільки у випадку здорової шкіри. При захворюваннях шкіри самостійно проводити масаж не слід, а необхідно звернутися до лікаря-дерматолога.
Головне правило масажу - легкість, плавність, приємність для особи, без насильства, щоб не викликати пошкодження шкіри, не привести до синцями.
Основні (щоденні) правила догляду за шкірою починають здійснюватися з очищення шкіри на ніч. Жінка не може лягти спати з залишками фарби, пудри, рум'ян на обличчі. Шкіра обличчя очищується за допомогою спеціального крему, який втирається шматочком вати, а залишки крему змиваються туалетного або теплою водою. Потім обполіскується холодною, (краще кип'яченою) водою. Іноді на 30-40 хв наносять на обличчя живильний крем, який знімають перед сном.
Очищення шкіри вранці починається з промивання обличчя спочатку теплою, а потім холодною водою. Після цього протирається особа туалетною водою стягуючого, тонізуючого типу дії. Коли шкіра підсохла, наноситься крем на обличчя висхідними рухами: від підборіддя, кутів рота і крил носа до скронь. Навколо очей: по верхньому століттю - зсередини до зовні, і по нижньому століттю - всередину до носа.
На чоло крем наносять у вигляді віяла: від носа по прямій і в сторони до волосся. Крем можна наносити тільки однією рукою, а розчепіреними пальцями іншої руки притримувати відповідну частину шкіри. Втираючи крем, можна відкрити рот або надути щоки для кращого проникнення крему в шкіру і запобігання утворення складок.
Захист шкіри від зовнішніх факторів (вітер, сонячні промені, холод, пил, хімічні речовини тощо) здійснюється накладенням крему, пудри, рум'яний, що створює захисний шар для обличчя. Основним положенням захисту шкіри обличчя є нанесення захисних засобів на чисту шкіру, пудра наноситься на крем, забруднена шкіра очищається, а потім проводяться косметичні процедури.
Для очищення шкіри велике значення має хімічний склад води. Не всяка шкіра взагалі переносить воду. Краще всього користуватися м'якою водою, в якій зовсім немає або мало солей кальцію, магнію, фосфору та ін При тривалому користуванні жорсткою водою легко настає подразнення шкіри. Найчастіше це явище спостерігається в осіб з сухою і тонкою шкірою.
Щоб пом'якшити жорстку воду, її кип'ятять і дають відстоятися. Додавання на склянку води 1 / 4 чайної ложки бури, або питної соди, або однієї столової ложки гліцерину, або мигдалевих висівок суттєво сприяє пом'якшення води.
Найбільш придатною температурою для миття шкіри обличчя є кімнатна.
Очищающее дію води може бути посилена шляхом додавання до неї різних речовин. Найбільш простий засіб очищення такого типу виходить в результаті додавання до води спирту та отримання лосьйонів. Це звичайно суміш води, 20-30% спирту і деяких малоефективних або незначних з точки зору очищення шкіри компонентів. Присутність спирту знижує поверхневу напругу між водою і шкірою, сприяє кращій смачіваемості шкірної поверхні, підвищує растворяемость жирових забруднень.
Для вмивання шкіри обличчя застосовують рідкі препарати, що йдуть для приготування ванн, полоскань, зрошень, промивання і т.п. Лосьйони пом'якшують і заспокоюють шкіру. До складу лосьйонів входять вода, спирт і гліцерин.
Можна приготувати наступні лосьйони:
Гліцерину - 1 / 2 склянки, води - 1 склянка, чистого спирту - 1 / 4 склянки, рожеве масло можна для аромату.
Яєчних жовтків - 3 штуки, лимонного соку - 1 / 4 склянки, чистого спирту і спирту камфорного - по склянці, рожевої води 1 / 2 склянки.
Зазначеними лосьйонами ввечері протирають шкіру обличчя. У домашніх умовах готують очисні розчини.
1. Вино червоне - 100,0 Ромашка - 3,0 М'ята - 2,0 борний спирт (3%) - 2,0
2. Спирт 45 ° - 100,0 Сік суниці - 25,0 Сік двох лимонів Саліцилова кислота - 0,3 Вермут червоний - 100,0 Саліцилова кислота - 1,0
3. Спирт 45 ° - 60,0 Огірковий сік -15,0 Сік суниці - 25,0 Саліцилова кислота - 2,0
Дуже хорошим очищує і дезинфікуючим засобом є лосьйон, приготований з листя м'яти, квіток ромашки, липи, трави звіробою: по чайній ложці свіжих або сухих рослин заварити двома склянками окропу, настояти протягом години, процідити і додати 2 столові ложки горілки або столову ложку квіткового одеколону.
Для догляду за нормальною шкірою, особливо при поганій переносимості жирів, застосовують желе. Безбарвна маса желе швидко всмоктується шкірою "швидко висихає і легко змивається, очищаючи шкіру. Так, це може бути наступний рецепт желе: желатин - 6 г, мед - 50 г, гліцерин - 80 мл, вода - 100 мл і саліцилова кислота - 1 р. Це медове желе, (колодерма) для змащування злегка зволоженій шкіри.
При постійному умивання холодною водою шкіра робиться сухою, млявою, починає лущитися. Ось чому краще користуватися теплою водою або кімнатної температури. Витирати особа треба обережно, прикладаючи рушник. Енергійний витирання може призвести до передчасного утворення зморшок.

Якщо після вмивання з'являється почуття стягання і сухості, то слід замість мила користуватися при умовно мигдалевими або пшеничними висівками, які добре очищують та пом'якшують шкіру. Беруть столову ложку висівок, заливають їх 1 / 4 склянки гарячої води, розтирають суміш на долонях, намазують на обличчя  - Погладжуючий рухами і залишають на 1-2 хвилини. Після цього обполіскують обличчя теплою водою з додаванням невеликої кількості молока. Можна мигдальні висівки замінити густим рисовим відваром, протираючи ним особа за допомогою ватного кульки.

Щоб трохи оживити колір обличчя треба систематично проробляти наступне: після вечірнього умівання обполіскуваті особа поперемінно кидками приємно гарячої та холодної води протягом 3-5 хвилин. Така процедура підсилює приплив крові до шкіри, призводить до розширення кровоносних судин і, отже, легкого почервоніння.
При догляді за в'ялої шкірою після вмивання необхідно протирати шкіру обличчя лосьйон, що надає тонізуючу дію. Рекомендуємо такий лосьйон: 1) борна вода (1 чайна ложка борної кислоти на 100 г кип'яченої води); 2) кроповім вода; 3) айвовий вода або свіжовіджатій Огірковий сік. Для приготування айвовий води свіжу айву нарізають дрібними скибочками і заливають теплою кип'яченою водою, щоб покрити айву. Відстояти 2-3 години, злити настій і додати 20 мл горілки на 100 мл рідини. При приготуванні огіркового соку неочищених огірок натерти на тертці, віджати і додати горілку в тій самій пропорції. Такі лосьйон добре зберігаються, тонізують, очищують та пом'якшують шкіру.
Рекомендуємо ще кілька рецептів лосьйонів. Одну столову ложку суміші сухих і добре просушеного трав заливають 1,5-2 склянками окропу, настоюють 2 години, проціджують. При в'ялої, схильної до зморшки шкірі для цього беруть подрібнену зелень кропу або петрушки і змішують з квітками липи. Якщо шкіра легко подразливість, з розширеними поверхневими судинами, готують наступний лосьйон: по одній столовій ложці сухих пелюсток троянди, шавлії, ромашки, м'яти, порубаний зелені петрушки, подорожника, алое змішують у скляному посуді з притертою кришкою. На столову ложку суміші йде один стакан киплячої води. Заливаємо в посудину кип'яток, наполягаємо в теплому місці 2 години, проціджуємо. Можна додати фруктовий сік. Зазвичай лосьйоном протирають шкіру обличчя вранці і ввечері замість умивання.

Категорія: Загальна косметологічна інформація | Переглядів: 6762 | Додав: cosmetolog | Теги: Косметичні засоби догляду за шкірою | Рейтинг: 2.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:

Block title

Реклама

Спорткомплекс

Спорткомплекс Авангард приглашает всех желающих для занятия спортом. Действуют детские спортивные школы.

Форма входу

Попередження

При будь-якому використанні матеріалів сайту - посилання на //cosmetolog.at.ua обов'язково.

Статистика

Copyright MyCorp © 2024 |